Ústavný súd: Štátna tajomníčka Monika Jankovská podozrenia nevysvetlila

| domov.sme.sk | 16. jan 2019 o 22:21 PETER KOVÁČ |

Doplnené 18.1.2019

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.(Zdroj: SME – GABRIEL KUCHTA)
 

BRATISLAVA. Kandidatúra štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej patrí k prekvapeniam, keďže o jej mene sa vopred nehovorilo a v uplynulých mesiacoch mala čo robiť, aby zvládla aj doterajšiu pozíciu.

Kým za bývalej vlády Smeru sa o nej hovorilo ako o sivej eminencii rezortu, ktorý vraj riadila namiesto vtedajšieho ministra spravodlivosti Tomáša Boreca, v súčasnej vláde sa jej pozícia zhoršila.

Smer síce presadil, aby zostala štátnou tajomníčkou aj za ministerky Lucie Žitňanskej z Mosta-Hídu, no tá s ňou mala problém.V minulosti Jankovskú verejne kritizovala, pretože podala antidiskriminačnú žalobu, ktorou sa mnohí sudcovia snažili domôcť rovnakých platov, aké mali sudcovia Špeciálneho súdu.

Žitňanskej prekáža aj to, že si Jankovská iba pozastavila výkon funkcie sudkyne. Nielenže je štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti, ale kandidovala tiež v parlamentných voľbách za stranu Smer.

Po skončení kariéry na ministerstve by sa tak Jankovská mohla vrátiť na súd, kde by však mala rozhodovať nestranne.

„Je to kompromis, s ktorým viem žiť,“ komentovala Žitňanská v roku 2016 to, že Jankovská v kresle štátnej tajomníčky ostáva. V skutočnosti ministerka všetky dôležité úlohy sústredila do rúk druhej štátnej tajomníčky Márie Kolíkovej.

Nezhody Žitňanskej a Jankovskej sa opäť ukázali, keď sa Jankovská v roku 2017 snažila dostať do Súdnej rady.

„Pani Jankovská je v politickej pozícii a zároveň sudkyňou. S jej kandidatúrou preto nemôžem súhlasiť,“ komentovala Žitňanská. Hrozila vtedy dokonca odchodom z vlády.

Po niekoľkomesačných sporoch sa Jankovská kandidatúry vzdala.

Podozrenia okolo Fatimy

Do problémov sa však dostala aj vlani. Bývalý majiteľ baru Fatima v Trenčíne Ondrej Janíček ju obvinil, že ešte ako trenčianska sudkyňa vzala úplatok tri milióny korún od mafiánskej skupiny Petra Čongrádyho. Zabezpečila vraj za to, aby bol Janíček vo väzbe, čím mafii údajne uľahčila ovládnutie baru Fatima.

Obvinenia podporoval fakt, že s Čongádym sa od detstva pozná Jankovskej manžel. Jankovská obvinenia striktne odmietala a Janíčka obvinila z ohovárania. Ten má problémy dodnes.

Keď sa na kauzu dvojky ministerstva pozrel vlani denník SME, narazil na ďalšiu zaujímavosť. Na facebookovom profile Jankovskej manžela našiel fotky z letnej dovolenky v chorvátskom Lukove.Tibora Jankovského zachytávali aj na ležadle v záhrade, ktorá podľa dostupných satelitných snímok a fotografií tohto miesta vyzerá ako záhrada vily advokáta Radomíra Bžána.

Ten sa preslávil odmenou 77 miliónov eur, ktorú si naúčtoval za zastupovanie štátu v spore o vodnú elektráreň Gabčíkovo. Ministerstvo hospodárstva odmenu po zverejnení korigovalo.

Jankovská jednoznačne nevedela dokázať, že s manželom u Bžána nedovolenkovali.

„Pozriem sa na to. Ale ak sú tieto fotky jediné, čo máte, tak neviem, lebo toto celé je absurdné, toto je nejaká konšpiračná teória a priamy útok na mňa,“ reagovala v marci minulého roka Jankovská.

Keď ju denník SME po ohlásení kandidatúry na ústavnú sudkyňu požiadal o sľúbené dokumenty popierajúce pobyt u Bžána, na otázky nereagovala.

Názov rigoróznej práce Monika Jankovská neuvádza

Nespresnila však ani to, kde si urobila doktorát a na akú tému písala rigoróznu prácu. V životopise má uvedené len toľko, že akademický titul JUDr. získala v roku 2001 a skúšku mala v študijnom odbore právo.

Rovnako sa začala aj kauza plagiátorskej rigoróznej práce predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý titul získal rok pred Jankovskou.

Ani on si nikde neuvádzal, kde titul získal a na akú tému prácu písal. To, že je Dankova práca iba opísaná z učebníc, potvrdila aj kontrolná komisia, ktorú zriadila univerzita.

Jankovská sa ako štátna tajomníčka špecializuje na ochranu práv spotrebiteľa. Téme sa venovala aj ako sudkyňa so zameraním na správne právo.

Jej kariéra mala pritom pomerne rýchla spád. Už po dvoch rokoch od vymenovania za sudkyňu sa stala šéfkou trenčianskeho okresného súdu. Po piatich rokoch v tejto funkcii sa presunula na krajský súd, kde do odchodu na ministerstvo pracovala len rok.

Fakty ku kandidatúre Moniky Jankovskej

Kto ju nominoval

predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková

Vzdelanie

 • Právnická fakulta Univerzity Komenského: magisterské štúdium (1994)
 • Rigorózna skúška (2001)

Skúsenosti, prax

Sudkyňa a neskôr predsedníčka Okresného súdu Trenčín

Sudkyňa Krajského súdu v Trenčíne

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti od roku 2012 (za ministrov Tomáša Boreca, Lucie Žitňanskej aj Gábora Gála)

Plusy / mínusy

V minulosti podala antidiskriminačnú žalobu proti štátu (mnohí sudcovia sa nimi snažili domôcť vyšších platov, na úrovni sudcov Špeciálneho súdu) – stiahla ju po tom, keď sa stala štátnou tajomníčkou.

Funkcie sudkyne sa nikdy nevzdala, má iba pozastavený výkon, a to napriek tomu, že je dlhoročnou štátnou tajomníčkou a v roku 2016 bola na 46. mieste kandidčnej listiny Smeru do parlamentných volieb.

Nevyvrátila jednoznačne podozrenia, že spolu s manželom dovolenkovala v chorvátskej vile advokáta Radomíra Bžána (ten mal za zastupovanie štátu dostať 77 miliónov eur, po medializácii odmena klesla na 17 miliónov eur).

V minulosti čelila obvineniam z korupcie a spolupráce s mafiánskou skupinou čongrádyovcov. V súčasnosti má problémy podnikateľ Ondrej Janíček, ktorý s obvineniami prišiel.

Vo svojej doterajšej odbornej činnosti sa zameriavala na ochranu práv spotrebiteľa, na ústavné právo sa príliš nezameriavala. Okrem účasti na mnohých zahraničných konferenciách je súhrn jej publikačnej činnosti či odborných skúseností krátky.

Stojí za povšimnutie

Jej sestra Andrea Haitová bola v minulosti riaditeľkou kancelária exministra spravodlivosti Štefana Harabina.

Jej manžel sa z detstva pozná s mafiánskym bossom Petrom Čongrádym.

Za éry Tomáša Boreca bola považovaná za sivú eminenciu ministerstva.

V roku 2017 sa snažila stať členkou Súdnej rady (nominoval ju Róbert Madej zo Smeru). Vtedajšia ministerka spravodlivosti Žitňanská bola zásadne proti, Jankovská neskôr kandidatúru stiahla.

Edita Pfundtner sa v decembri z kandidatúry ešte smiala

Edita Pfundtner(Zdroj: TASR/Martin Baumann)

BRATISLAVA. Keď koncom decembra denník SME položil štátnej tajomníčke ministerstva spravodlivosti Edite Pfundtner z Mosta-Hídu otázku, či sa chystá kandidovať za ústavnú sudkyňu, rozosmialo ju to.

„Je to veľmi úprimný smiech, ani neviem, ako na to zareagovať. Som veľmi zaskočená touto informáciou,“ hovorila vtedy.

Napokon kandiduje, navrhla ju Právnická fakulta Univerzity Komenského, na ktorej Pfundtnerová vyštudovala.

Univerzita píše, že je presvedčená, že Edita Pfundtner je „na základe osobnostných vlastnostní a odborných skúseností spôsobilá“, aby sa stala sudkyňou.

Reakcie na jej kandidatúru sú rozpačitejšie.

Pfundtnerová je už roky skôr političkou ako advokátkou. Po začiatkoch v deväťdesiatych rokoch pracovala päť rokov ako právnička v Allianz – Slovenskej poisťovni. Advokácii sa venuje od roku 2004, hoci viac času odvtedy venovala politike.

V rokoch 2003 až 2009 pôsobila v SMK, bola aj členkou okresného a krajského predsedníctva strany v Bratislave.

Neskôr sa pridala k odčlenenému Mostu-Hídu a v roku 2010 sa stala poslankyňou, hoci do parlamentu sa dostala len medzi náhradníkmi za straníckych kolegov vo vláde Ivety Radičovej.

Po predčasnom konci vlády z Mosta vystúpila, no v roku 2014 sa stala poslankyňou opäť, ako náhradníčka za Andreja Hrnčiara. Poslankyňou zostala aj po voľbách v roku 2016.

Nečakané bolo aj to, keď v auguste minulého roka vystriedala štátnu tajomníčku Máriu Kolíkovú, ktorá nasledovala odchod ministerky Lucie Žitňanskej.

Edita Pfundtner patrila k menej hlasným poslankyniam. Pri kauzách vládnej koalície sa nevyhraňovala a držala stranícku líniu.

Fakty ku kandidatúre Edity Pfundtner

Kto ju nominoval

Právnická fakulta Univerzity Komenského

Vzdelanie

Právnická fakulta Univerzity Komenského – magisterské štúdium (1997)

Skúsenosti, prax

Právnička v Allianz – Slovenskej poisťovni

Advokátka

Poslankyňa parlamentu, neskôr štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti

Od roku 2010 je aj miestnou poslankyňou za bratislavské Nové Mesto

Plusy/mínusy

Nie je uznávanou autoritou, má málo skúseností, o Ústavný súd sa v minulosti príliš nezaujímala, nanajvýš pôsobila v ústavnoprávnom výbore v parlamente

Stojí za povšimnutie

Začínala v SMK, kde pôsobila v rokoch 2003 až 2009. Aj keď neskôr prestúpila do Mosta, za ktorý bola aj poslankyňou, zo strany v roku 2012 vystúpila. Napriek tomu aj naďalej za stranu kandidovala a dodnes za Most aj pôsobí, ako „podporná členka“.

Kandidátka Eva Kováčechová – kritička Harabina

Eva Kováčechová má medzinárodné skúsenosti.

Eva Kováčechová. (Zdroj: SITA)

16. jan 2019 o 22:01 Profil vypracoval Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť SGI.

Evu Kováčechovú nominovala ombudsmanka Mária Patakyová.

Magisterký titul v študijnom odbore právo získala v roku 1999 na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Rovnako má aj magisterský titul v študijnom odbore etnológia – história z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Zastupovala ľudí v kauze Pezinská skládka

Od februára 2017 je riaditeľkou Centra právnej pomoci. Ide o štátnu rozpočtovú organizáciu poskytujúcu právnu pomoc osobám, ktoré si v dôsledku majetkovej núdze nemôžu dovoliť platené právne služby.

V minulosti bola členkou Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, členkou pracovnej skupiny Ministerstva spravodlivosti SR (2011) zriadenej na prípravu novely zákonov týkajúcich sa justície, členkou pracovnej skupiny Ministerstva spravodlivosti SR (2011) zriadenej na prípravu právnej úpravy týkajúcej sa poskytovania právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi či členkou pracovnej skupiny Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR (2005 – 2006) zriadenej na prípravu nového zákona o vyvlastňovaní.

Viac ako 18 rokov pôsobila v treťom sektore. Pracovala napríklad ako právna expertka pre občianske združenie Spoločnosť pre otvorené súdnictvo a ako lektorka Sokratovho inštitútu (občianske združenie Živica) či občianskeho združenia VIA IURIS.

Počas svojho pôsobenia sa zaoberala primárne právom vo verejnom záujme (public interest law).

Pätnásť rokov poskytovala advokátske služby, pričom viaceré z jej prípadov skončili na Ústavnom súde SR. Výsledkom jej činnosti boli aj precedentné rozhodnutia.

Pred Ústavným súdom SR napríklad úspešne zastupovala občanov aj vo verejne známom prípade Pezinskej skládky o ich práve na účasť na verejnom rozhodovaní či organizáciu Greenpeace v prípade o zverejnení bezpečnostnej správy z rekonštrukcie jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.

Plusy: Kováčechová riadi centrum právnej pomoci

Ako riaditeľka Centra právnej pomoci má na starosti chod 14 kancelárií a 18 konzultačných pracovísk po celom Slovensku a vedie takmer 130 pracovníkov.

Ovláda anglický jazyk na úrovni C1, absolvovala študijný pobyt na Pittsburskej univerzite v americkom štáte Pensylvánia.

Je členkou medzinárodných organizácií Environmental Law Alliance Worldwide (E-LAW) a Justice and Environment.

Má trojročnú skúsenosť s prienikom európskeho a slovenského práva pri kontrole uvádzania európskych smerníc v oblasti životného prostredia.

Mínusy: Kováčechová málo publikovala

Má slabšiu publikačnú činnosť, ktorá sa končí v 2012.

Stojí za povšimnutie

V minulosti verejne kritizovala Štefana Harabina, pričom napríklad uvádzala, že systematicky poškodzuje dôveryhodnosť slovenskej justície. Ako advokátka zastupovala pred Ústavným súdom šiestich Harabinom odvolaných predsedov súdov.

V roku 2015 v nadväznosti na odmietanie bývalého premiéra Roberta Fica odpovedať na otázky novinárom z Denníka N verejne poukázala na porušenie ústavného práva verejnosti na informácie. V danom čase pôsobila ako členka redakčnej rady Denníka N.

Pred župnými voľbami v roku 2017 v médiách uviedla, že pôjde voliť aj preto, že do Banskobystrického kraja nepatrí fašizmus.

Následne za udalosť roka 2017 označila župné voľby, ktoré podľa nej „priniesli nádej a ukázali, že ľudia na Slovensku sa nedali poblázniť hnedou nenávisťou, ale naopak – dokázali sa zomknúť a odmietli všeobecne populárny uhladený fašizmus“.

Ako jediná z kandidátov na ústavných sudcov v motivačnom liste poukázala na skutočnosť, že Ústavný súd bude v blízkom čase čeliť zásadným výzvam súvisiacim s klimatickými zmenami, utečencami, extrémizmom či hrozbe prípadnej ekonomickej krízy.

Dňa 16. marca 2018 vystúpila na zhromaždení Za slušné Slovensko v Banskej Bystrici, kde povedala, že „korupcia a mafiánske praktiky sú dnes takým bežným pracovným nástrojom, že verejnosť si ani len nevie predstaviť, že by štátne inštitúcie mohli byť neskorumpované, čestné a rovné“ a že politici „hrubo urážajú novinárov, ktorí hľadajú pravdu a dokonca ich neochránia, lebo nechcú, pred krivdami, zmiznutím a zavraždením“.

Politici rovnako podľa jej vyjadrení „dopustili, že sa do parlamentu dostali fašisti“.

Za udalosť roka 2018 označila vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, pričom podľa nej „ukázala nové dno, ukázala peklo našej spoločnosti. Tušili sme, že to je zlé, ale táto vražda odhalila viac.

Moc a peniaze ovládajúce politiku, politikov ovládaných oligarchami, kriminálnikov susediacich s premiérom, premiéra rozdeľujúceho krajinu a šíriaceho strach a konšpirácie, dlažbové kocky, ponižovanie aktivistov, opľúvanie novinárov a nad všetkým ako temné znamenie George Soros“.

Riaditeľkou Centra právnej pomoci sa stala na základe výberového konania, ktoré sa skladalo z písomného testu a ústneho pohovoru. Členov komisie nominovala vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Je členkou redakčnej rady Denníka N.

Ján Štiavnický – sudca z novej generácie

Ján Štiavnický má iba 43 rokov.

16. jan 2019 o 21:53 Profil vypracovala Transparency International Slovensko

Súdneho poradca na Ústavnom súde Jána Štiavnického ako kandidáta na ústavného sudcu navrhli ombudsmanka Mária Patakyová a Právnická fakulta Trnavskej Univerzity v Trnave.

Zatiaľ čo niektorým kandidátom na najvyššie sudcovské posty v krajine stačilo niekoľko riadkov, aby predstavili verejnosti svoje motivácie pôsobiť v Košiciach, Štiavnický v motivačnom liste na troch stranách opisuje spoločenský prínos Ústavného súdu.

To, ako sa kandidát stavia k významu inštitúcie napríklad aj v motivačnom liste, môže veľa napovedať o jeho hodnotových postojoch a v prípade zvolenia aj prístupu sudcu k jeho funkcii.

Napriek tomu, že ústava ani zákon neupravujú náležitosti motivačných listov pri voľbe ústavných sudcov, je napríklad v súkromnej sfére dobrým zvykom „predať sa“ svojmu budúcemu zamestnávateľovi a odlíšiť sa od ostatných uchádzačov. V tomto smere si Štiavnický jednoznačne splnil domácu úlohu.

„Preto majú sudcovia solídny podporný aparát. To by mohlo viesť k problému tzv. delenej zodpovednosti, kde sa na rozhodnutí podieľa sudca, poradca aj senát či plénum, čím sa môže vytvoriť u aktérov rozhodovania pocit, že nejaké rozhodnutie vrátane chýb urobil niekto iný. Ale práve preto je ústavných sudcov málo, aby vždy menovite niesli jasnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia, a to voči ústave podľa svojho sľubu, voči svojmu svedomiu a vo vzťahu k jednotlivcom, ktorých životy ovplyvnili,“ napísal.

Stážoval u významného ústavného sudcu

Od roku 2006, keď získal na Univerzite Karlovej v Prahe titul PhD. s témou dizertačnej práce Formovanie doktrín v judikatúre Ústavného súdu ČR a Ústavného súdu SR sa jeho publikačná činnosť zamierava na otázky ústavného súdnictva.

V období rokov 2014 až 2017 školil budúcich advokátov o problematike podaní na Ústavný súd.

Svoju kariéru na Ústavnom súde odštartoval v roku 2004 a podieľal sa na vypracovaní konceptov mnohých súdnych rozhodnutí. V súčasnosti je poradcom sudcu Lajosa Mészárosa.

Ako súdny poradca má okrem neodškriepiteľných odborných predpodkladov výhodu v poznaní vnútorného chodu súdu. V situácii, keď sa obmieňa deväť sudcov, je nevyhnutné, aby bol súd kontinuálne funkčný od prvého dňa nástupu nových sudcov.

Počas pôsobenia na súde vykonával šesť rokov činnosť sprostredkujúceho úradníka Ústavného súdu pri Benátskom fóre Benátskej komisie. Benátska komisia v roku 2017 poskytla Slovensku poradné stanovisko vo veci vymenovania kandidátov na ústavných sudcov prezidentom.

V spolupráci s ústavnými súdmi členských krajín Rady Európy Štiavnický prinášal na základe právnych otázok a odpovedí týkajúcich sa rozhodovania súdov nové podnety pre slovenský Ústavný súd. Do tejto funkcie bol vybraný na základe anglického jazyka na vysokej úrovni či dobrej znalosti rozhodovacej činnosti Ústavného súdu.

O jeho záujme o ústavné súdnictvo svedčí aj stáž u profesora práva a vtedajšieho sudcu Ústavného súdu ČR Pavla Holländera. Ten je známy svojím postojom k osobe ústavného sudcu, ktorý podľa neho po nástupe do funkcie má reflektovať svoj predchádzajúci život, obmedziť svoje predošlé priateľstvá a spoločenské styky. Uvidíme, ako sa k tejto myšlienke postavia budúci ústavní sudcovia.

Štiavnický je mladý právnik

Trnavská právnická fakulta podporila jeho kandidatúru aj vyjadrením sudcu Súdneho dvora EÚ Daniel Švábyho, ktorý Štiavnického opisuje ako „osobu, ktorá v sebe ukrýva profil sudcu s prívlastkom skutočného majstra svojho remesla“.

Iba 43-ročný Štiavnický patrí do generácie mladých porevolučných právnikov, ktorý by sa na výbere nemohol zúčastniť v prípade, ak by bol presadený pôvodný návrh ministra spravodlivosti Gábora Gála na zmenu ústavy.

Ten okrem iného rátal so zvýšením minimálneho veku ústavných sudcov na 45 rokov. Napriek nízkemu veku má však Štiavnický také znalosti o rozhodovacej činnosti Ústavného súdu ako máloktorý iný kandidát.

Uznávanému právnikovi Procházkovi to v politike nevyšlo

Bývalý šéf strany #Sieť Radoslav Procházka.(Zdroj: SME – GABRIEL KUCHTA)

V Luxemburgu ho odmietli pre obavy o jeho integritu.

BRATISLAVA. „Krízový manažér, kokos, vám musí je*ať, chalani, fakt, vám musí je*ať,“ boli posledné slová Radoslava Procházku, ktoré citovali médiá, kým bol predsedom politickej strany Sieť.

Na straníckom sneme v auguste 2016 nimi komentoval nomináciu vtedajšieho ministra dopravy Romana Brecelyho na post predsedu strany. Mikrofón na mieste, z ktorého viedol snem, bol však zapnutý.

Pred vstupom do politiky bol Procházka považovaný za rešpektovaného odborníka na ústavné právo a médiá ho často oslovovali do svojich článkov, ktoré sa týkali právnických tém.

Povesť mu však pošramotilo práve pôsobenie v politike, z ktorej sa v roku 2016 stiahol. Jeho meno sa v druhej polovici roka 2016 spájalo s ambíciou stať sa sudcom Všeobecného súdu Európskej únie v Luxemburgu. Hoci poradný výbor ocenil jeho odbornosť, obával sa o jeho integritu.

Pri zdôvodňovaní svojej motivácie stať sa sudcom v Luxemburgu hovoril Procházka o tom, že práci v justícii rozumie a sedí mu.

„Sémantický vesmír, v ktorom sa pohybuje právnik, advokát, je iný ako sémantický vesmír, v ktorom sa pohybuje politik. Je to poloha, ktorá vám nepochybne ublíži,“ vysvetľoval Súdnej rade.

Úvahy o Procházkovom morálnom profile najnovšie oživila jeho kandidatúra na ústavného sudcu.

Ako predseda Siete, ktorý si trúfal byť „gazdom“ pravice, bol viackrát pristihnutý pri klamstve a v snahe vysvetliť ho, často sa stával terčom vtipov.

Rozpačitá podpora a nahrávka

Ako vzdelaný a v odborných kruhoch rešpektovaný právnik napísal v 90. rokoch niekoľko desiatok odborných článkov, bol poradcom Ústavného súdu, pracoval pre Európsku komisiu a prednášal aj v zahraničí.

V politike začínal ešte ako študent, bol členom Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska. Do KDH vstúpil v roku 2010. Po krátkom čase sa však začal odčleňovať od konzervatívnej línie a mnohých prekvapilo, keď sa nepridal k projektu Nova Daniela Lipšica. Začiatkom roka 2013 však z KDH odišiel aj Procházka, zmenil imidž, zložil dioptrické okuliare a oznámil zámer kandidovať za prezidenta.

Prezidentské voľby v roku 2014 síce nevyhral, ale skončil tretí. Získal 21,2 percenta hlasov a čakalo sa, že onedlho založí politickú stranu.

Po prvom kole volieb však o ňom médiá písali najmä pre rozpačitý spôsob, ako vystupoval, keď mal pred druhým kolom vyjadriť podporu Andrejovi Kiskovi.

Na tlačovej besede s Kiskom mu podporu priamo nevyjadril. Najprv sa zdráhal ísť pred mikrofón a nakoniec len vyzval voličov, aby sa v druhom kole rozhodli sami. Neskôr sa za zmätky ospravedlnil.

Jeho úspech v prezidentských voľbách hneď po niekoľkých týždňoch zatienila prvá vážnejšia kauza. Líder OĽaNO Igor Matovič zverejnil nahrávku, na ktorej ho Procházka podľa Matovičovej interpretácie nahováral, aby mu umožnil inzerovať v jeho regionálnych novinách bez dokladu, teda načierno.

Keď sa Matovič na nahrávke pýtal, ako chce platiť, Procházka reagoval slovami „jak mi to ty umožníš“. Neskôr navrhol systém „pol na pol“. Z nahrávky však vyplýva, že sa napokon nedohodli.

Procházka bol po zverejnení nahrávky istý čas aj obvinený pre podozrenie z prípravy krátenia dane. Stíhanie však neskôr policajti zastavili.

Zamotával sa

V marci 2014 založil Procházka stranu Sieť. Opäť mierne zmenil imidž, vykasal si rukávy na bielej košeli a vyhlasoval, že chce pritiahnuť rôznorodých pravicových voličov.

V predvolebnej kampani však nezaujal jasný postoj k možnej povolebnej spolupráci so Smerom, na januárovom Plese Spišiakov po váhavom odmietaní Smeru napokon prekvapil pripustením takejto spolupráce. „Keď sa to podarí s nimi, ľudia si to zaslúžia,“ povedal pre televíziu Markíza.

Sieť sa vo voľbách 2016 ledva dostala do parlamentu. Procházka aj v prvých povolebných dňoch zatajoval rokovania o vláde so Smerom.

„Nie,“ povedal na otázku, či o nej hovoril, hoci ho denník Nový Čas večer predtým odfotil, ako sa vracia zo stretnutia s Robertom Ficom na Úrade vlády.

„Nebol som rokovať s Robertom Ficom o zostavení vlády ani o žiadnych iných otázkach. A kde som bol a s kým som bol, je absolútne irelevantné, pretože Sieť sa na rokovaní s Robertom Ficom nezúčastní,“ dodal vtedy.

O niekoľko dní Smer spolu so Sieťou, SNS a Mostom-Hídom oznámili vytvorenie koalície.

Fakty ku kandidatúre Radoslava Procházku

Kto ho nominoval: exminister kultúry a bývalý člen Smeru Marek Maďarič a tiež Slovenská advokátska komora

Vzdelanie

Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave: magisterská skúška (1995)

Yale Law School, New Haven, Connecticut, USA: postgraduálne štúdium (1998), doktorandské štúdium (2001)

Právnická fakulta Trnavskej univerzity: rigorózna skúška (2003), doktorandské štúdium (2004)

Skúsenosti, prax

Zástupca Slovenska v subkomisii pre ústavné právo v Benátskej komisii pre demokraciu prostredníctvom práva (2001 až 2002)

Lektor pre právo Európskej únie a ústavné právo na Justičnej akadémii (2004 až 2006)

Člen výberových komisií sudcov a člen Legislatívnej rady vlády (2004 až 2006)

Hosťujúci prednášateľ na Univerzite Roberta Schumanna v Štrasburgu (2003)

Súdny poradca na Ústavnom súde (2001 až 2004)

Zástupca Slovenska pred súdmi Európskej únie – ministerstvo spravodlivosti (2004 až 2006)

Poslanec Národnej rady, v rokoch 2010 až 2012 predsedal ústavnoprávnemu výboru

Docent na Katedre teórie štátu a práva, Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela, Banská Bystrica

Vedúci Ústavu teórie štátu a práva a spoločenskovedných disciplín na Paneurópskej vysokej škole

Plusy / mínusy

Uznávaný právnik

Dôverne pozná prácu Ústavného súdu, keďže bol jeho súdnym poradcom

Pre časť verejnosti môže byť nedôveryhodný pre klamstvá, z ktorých bol usvedčený v čase, keď predsedal politickej strane Sieť

Po prezidentských voľbách v roku 2014 čelil podozreniam, že nezdanil časť nákladov na kampaň, na čo upozorňoval líder hnutia OĽaNO Igor Matovič, keď zverejnil časť nahrávky ich rozhovoru

Stojí za povšimnutie

Vulgárne sa vyjadroval, keď si myslel, že nie je zapnutý mikrofón.

V roku 2016 kandidoval na post sudcu Všeobecného súdu Európskej únie v Luxemburgu, poradný výbor ho odmietol pre obavy o jeho integritu.

Špekulovalo sa, že v pozadí strany Sieť stál podnikateľ Radoslav Baran. S Procházkom spolu leteli súkromným lietadlom na zápas slovenskej futbalovej reprezentácie s Walesom do Francúzska.

Ako advokát zastupoval v minulosti Paroplynový cyklus finančnej skupiny Penta na Ústavnom súde.

3 471 comments

 1. AbertTow · 16 januára, 2019

  коли закінчиться війна в україні коли закінчиться війна в україні передбачення скільки ще буде тривати війна в україні

 2. hotshot bald cop · 16 januára

  I was just telling my friend about that.

 3. Tomas · 16 januára

  I visited many blogs but the audio feature for audio songs present at this web site is actually
  superb.

 4. Anneliese · 16 januára

  This info is priceless. Where can I find out more?

 5. Cynthia · 16 januára

  I really like it when people come together and share thoughts.

  Great website, keep it up!

 6. Gemma · 16 januára

  Thank you a bunch for sharing this with
  all folks you actually know what you’re talking approximately!
  Bookmarked. Please additionally talk over with my website =).
  We could have a hyperlink change arrangement among us

 7. Virgilio · 16 januára

  Pretty! This was a really wonderful post. Many thanks for supplying this information.

 8. Gabriella · 16 januára

  Hi there, I would like to subscribe for this blog to
  take newest updates, so where can i do it please help out.

 9. Bill · 16 januára

  Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed
  account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 10. hotshot bald cop · 16 januára

  Wonderful views on that!

 11. hotshot bald cop · 16 januára

  I was just telling my friend about that.

 12. movietriggers.org · 16 januára

  movietriggers.org
  http://www.worldtradelan.com
  forums.talktaiwan.org
  balance of nature
  marketplace.findpetlove.com

 13. balance of nature · 16 januára

  balance of nature
  balance of nature
  http://135.148.164.91/
  wiki.ttttgaming.com
  balance of nature

 14. balance of nature · 16 januára

  balance of nature
  http://www.harriets4her.com
  Melody
  Melody
  wiki.playeternalreturn.com

 15. Florene · 16 januára

  Florene
  lila-presence-nondualite.fr
  balance of nature
  balance of nature
  balance of nature

 16. Fannie · 16 januára

  Fannie
  balance of nature
  balance of nature
  Carlo
  http://www.upcyclem.com

 17. forum.800mb.ro · 16 januára

  forum.800mb.ro
  balance of nature
  balance of nature
  http://spasat.tk
  balance of nature

 18. wiki.fairspark.com · 16 januára

  wiki.fairspark.com
  balance of nature
  balance of nature
  balance of nature
  wiki.bobanetwork.info

 19. Rosetta · 16 januára

  Rosetta
  balance of nature
  balance of nature
  Buck
  Buck

 20. sexinessex.co.uk · 16 januára

  sexinessex.co.uk
  Alyce
  balance of nature
  Alyce
  petclicks.k0.pt

 21. mumbaifunmodels.com · 16 januára

  mumbaifunmodels.com
  balance of nature
  http://knightway.org
  metalespreciosos.eu
  balance of nature

 22. Reginald · 16 januára

  Reginald
  balance of nature
  Tory
  just4advertise.com
  Tory

 23. Sammie · 16 januára

  Sammie
  twenty-roleplay.com
  balance of nature
  https://mhtoolkit.com
  Corrine

 24. Gabriele · 16 januára

  Gabriele
  balance of nature
  balance of nature
  zoomwiki.blitwise.com
  orgapedia.intelego.net

 25. https://imbla.in/ · 16 januára

  https://imbla.in/
  Milan
  balance of nature
  balance of nature
  Milan

 26. Norma · 16 januára

  Norma
  balance of nature
  https://dadresi.com/index.php?title=User:Milton22M230611
  Elva
  wiki.revolutionot.com

 27. Melaine · 16 januára

  Melaine
  Lindsay
  balance of nature
  Lindsay
  http://twenty-roleplay.com/

 28. Flossie · 16 januára

  Flossie
  Conrad
  balance of nature
  https://www.oguzhankaraburgu.com.tr
  balance of nature

 29. William · 16 januára

  William
  86x.org
  balance of nature
  taqpat.com
  balance of nature

 30. Precious · 16 januára

  Precious
  zabrata.online
  balance of nature
  http://agrohim40.ru/content/which-sports-supplements-are-worth-taking
  balance of nature

 31. Elton · 16 januára

  Elton
  Aileen
  wiki.gutmenschen.org
  photoirc.net
  http://www.xxx_www.itguyclaude.com/wiki/User:Lemuel42N3

 32. balance of nature · 16 januára

  balance of nature
  balance of nature
  Jai
  http://www.kg69.com
  balance of nature

 33. Walter · 16 januára

  Walter
  balance of nature
  balance of nature
  balance of nature
  techglobalnetwork.com

 34. Pablo · 16 januára

  Pablo
  xspana.com
  morexue.com
  balance of nature
  twenty-roleplay.com

 35. www.adsmos.com · 16 januára

  http://www.adsmos.com
  balance of nature
  balance of nature
  balance of nature
  Maybelle

 36. balance of nature · 16 januára

  balance of nature
  balance of nature
  8fx.news
  hmsay.com
  Klaus

 37. Jamison · 16 januára

  Jamison
  dola.digital
  tarazsmartcity.kz
  Alfredo
  balance of nature

 38. acghb.cn · 16 januára

  acghb.cn
  Claude
  balance of nature
  r00tsandwings.com
  balance of nature

 39. Drusilla · 16 januára

  Drusilla
  balance of nature
  jechercheunbonvoyant.com
  Brandy
  ecuatuning.com

 40. rhlug.pileus.org · 16 januára

  rhlug.pileus.org
  balance of nature
  stock.talktaiwan.org
  moultonmasters.co.uk
  bbs.ffsky.com

 41. Pingback: bahis siteleri
 42. Denerott · 16 januára
 43. CharlesGop · 16 januára
 44. Tederott · 16 januára
 45. off white · 16 januára

  Thank you for your entire effort on this site. Gloria enjoys working on internet research and it is easy to see why. Many of us know all about the dynamic mode you deliver functional information by means of your web site and even recommend participation from other ones on that concept so our girl is now learning a lot of things. Have fun with the remaining portion of the year. Your carrying out a good job.

 46. Its like you read my mind! You appear to know so much about
  this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with a few pics to drive the message
  home a bit, but instead of that, this is magnificent blog.
  A fantastic read. I will certainly be back.

 47. Beğeni satın al · 16 januára

  We’re a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.

  Your site provided us with valuable information to work on. You have done a formidable process
  and our entire community will likely be grateful to you.

 48. Takipçi al · 16 januára

  I’m not sure why but this weblog is loading extremely slow
  for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end?

  I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 49. adidas yeezy · 16 januára

  I together with my guys were actually taking note of the great tricks from your web page while suddenly got a terrible feeling I never thanked you for those secrets. All of the young men became stimulated to read through them and have now extremely been taking advantage of those things. Appreciate your really being very kind and also for going for such brilliant themes millions of individuals are really needing to know about. Our own honest apologies for not expressing appreciation to sooner.

 50. Hi would you mind sharing which blog platform you’re
  working with? I’m looking to start my own blog soon but I’m having a tough time
  selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique.
  P.S Apologies for being off-topic but I had to ask!

 51. Judyerott · 16 januára
 52. DavidVom · 16 januára

  metformin 1 mg metformin hcl 500 mg

 53. Glenndoord · 16 januára
 54. RickySem · 16 januára

  tadalafil 2.5 mg tablets buy tadalafil in usa

 55. Williamhog · 16 januára

  https://buynolvadex.store/# does tamoxifen cause weight loss

 56. yeezys · 16 januára

  I simply needed to appreciate you once more. I’m not certain the things that I might have sorted out without these creative concepts contributed by you concerning my theme. It has been a real distressing case in my position, however , being able to view the very well-written fashion you managed it made me to jump for delight. I’m just happy for your information and thus believe you are aware of an amazing job you’re undertaking instructing the rest using your webblog. I am certain you have never encountered all of us.

 57. Hey! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some
  of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely glad
  I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 58. When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added“ checkbox and
  now each time a comment is added I get several emails with the same comment.

  Is there any way you can remove me from that service?

  Thank you!

 59. Elektronik sigara · 16 januára

  Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out a lot.
  I hope to give something back and aid others like you aided me.

 60. EdwardNen · 16 januára

  cost of 1000mg metformin metformin 500 mg price south africa

 61. Anthonynic · 16 januára

  https://buylipitor.store/# how much is generic lipitor

 62. Everything is very open with a clear clarification of the challenges.
  It was definitely informative. Your website is extremely helpful.
  Thanks for sharing!

 63. Williamhog · 16 januára
 64. Eexxhv · 16 januára

  sumatriptan 25mg pill – order sumatriptan 25mg generic order imitrex 50mg for sale

 65. golden goose outlet · 16 januára

  I wish to voice my gratitude for your kindness for folks that must have help with this particular issue. Your real commitment to getting the message across had become astonishingly valuable and has without exception empowered associates like me to realize their targets. Your personal helpful publication can mean this much a person like me and especially to my mates. Warm regards; from all of us.

 66. RonaldBrurE · 16 januára

  https://buytadalafil.men/# tadalafil 2.5 mg cost

 67. EdwardNen · 16 januára

  metformin 1000 mg online metformin glucophage xr

 68. Anthonynic · 16 januára
 69. HomerERULA · 16 januára

  buy lasix online lasix 20 mg

 70. JefferyFiere · 16 januára

  ciprofloxacin order online buy cipro

 71. IsiahEdIls · 16 januára

  buy neurontin 300 mg how much is generic neurontin

 72. off white hoodie · 16 januára

  My wife and i have been really cheerful when Edward could finish up his inquiry because of the precious recommendations he discovered out of your web page. It’s not at all simplistic just to always be giving away tips and hints which often people could have been trying to sell. And we fully grasp we now have the blog owner to thank for this. The entire illustrations you have made, the easy website menu, the friendships you help foster – it’s mostly wonderful, and it’s aiding our son in addition to the family reckon that that issue is interesting, which is extremely serious. Many thanks for everything!

 73. Robertflape · 16 januára

  https://erectionpills.best/# medicine erectile dysfunction

 74. Georgecen · 16 januára

  https://gabapentin.icu/# neurontin cost in singapore

 75. JefferyFiere · 16 januára

  buy prescription drugs without doctor buy prescription drugs online

 76. Robertflape · 16 januára

  https://gabapentin.icu/# neurontin medicine

 77. russell westbrook shoes · 16 januára

  I have to get across my admiration for your kind-heartedness for those people that actually need help on the idea. Your very own dedication to getting the solution along ended up being rather effective and has continually allowed ladies just like me to achieve their targets. Your new valuable facts can mean a whole lot a person like me and additionally to my colleagues. Many thanks; from everyone of us.

 78. JefferyFiere · 16 januára

  erection pills viagra online how to cure ed

 79. off white shoes · 16 januára

  I wanted to draft you a little word in order to say thanks yet again on your magnificent advice you have discussed above. This has been simply pretty generous of you to provide freely just what many individuals might have distributed as an e book to help make some cash for themselves, primarily since you might well have tried it if you considered necessary. These inspiring ideas as well worked as the good way to fully grasp someone else have a similar desire similar to mine to understand a little more in regard to this issue. I know there are a lot more pleasant situations ahead for individuals who discover your blog post.

 80. IsiahEdIls · 16 januára
 81. JefferyFiere · 16 januára
 82. yeezy · 16 januára

  I simply wanted to write down a brief note so as to appreciate you for all of the fantastic solutions you are giving at this website. My prolonged internet lookup has now been recognized with pleasant facts and strategies to exchange with my family and friends. I would assert that most of us visitors are undoubtedly blessed to be in a useful community with so many special professionals with useful tricks. I feel truly grateful to have seen the weblog and look forward to really more fun times reading here. Thanks a lot again for all the details.

 83. Georgecen · 16 januára
 84. IsiahEdIls · 16 januára

  buy diflucan canada where to buy diflucan pills

 85. MichealEraxy · 16 januára

  diflucan 2 pills buy diflucan

 86. JefferyFiere · 16 januára

  comfortis for dogs without vet prescription pain meds online without doctor prescription

 87. Robertflape · 16 januára

  https://gabapentin.icu/# neurontin cost australia

 88. paul george shoes · 16 januára

  My wife and i were very joyful that Louis managed to do his reports using the precious recommendations he came across out of the web site. It is now and again perplexing to just choose to be releasing guidelines which often some others could have been trying to sell. So we acknowledge we now have you to appreciate because of that. Most of the explanations you have made, the easy site menu, the relationships you will help create – it is many great, and it is assisting our son in addition to the family understand that theme is entertaining, which is certainly very pressing. Thank you for all!

 89. JefferyFiere · 16 januára

  best ed pill otc ed pills

 90. Gddtwk · 16 januára

  buy ondansetron – zofran 8mg price cheap valacyclovir 1000mg

 91. cheap jordans · 16 januára

  I simply wanted to develop a small word to be able to appreciate you for some of the magnificent ideas you are showing on this site. My considerable internet research has at the end been recognized with sensible concept to go over with my relatives. I ‚d declare that we website visitors are unquestionably lucky to be in a really good site with so many brilliant individuals with good plans. I feel very fortunate to have come across the weblog and look forward to really more fabulous moments reading here. Thanks once again for a lot of things.

 92. IsiahEdIls · 16 januára

  best ed pills non prescription best non prescription ed pills

 93. JefferyFiere · 16 januára

  buy anti biotics without prescription legal to buy prescription drugs without prescription

 94. Darrellnog · 16 januára

  best pills for ed pills for erection

 95. supreme shirt · 16 januára

  I simply wanted to appreciate you all over again. I am not sure the things I might have used in the absence of the suggestions shown by you relating to such a question. It truly was the frightful condition in my opinion, however , taking note of a new specialised form you processed it made me to cry with fulfillment. Extremely happier for this assistance and hope you really know what a powerful job you were getting into teaching the mediocre ones via your site. Most probably you have never come across all of us.

 96. MichaelJog · 16 januára

  ed problems treatment can ed be cured

 97. Didjzr · 16 januára

  purchase propecia for sale – order cipro 500mg generic cipro 1000mg generic

 98. Stevenbag · 16 januára
 99. Frankdiush · 16 januára

  clomid otc canada clomid

 100. Darrellnog · 16 januára

  generic clomid for sale clomid

 101. Dneoaz · 16 januára

  buy metronidazole generic – buy augmentin online cheap order cephalexin generic

 102. Davidlatry · 16 januára
 103. off white outlet · 16 januára

  I want to show thanks to this writer just for bailing me out of this condition. Just after searching through the world wide web and getting suggestions which were not powerful, I thought my life was gone. Living without the approaches to the problems you have resolved all through your good posting is a critical case, and the ones which could have badly damaged my entire career if I had not come across your web site. Your good talents and kindness in maneuvering everything was useful. I’m not sure what I would have done if I hadn’t come across such a thing like this. It’s possible to at this time look ahead to my future. Thanks so much for the professional and effective help. I will not hesitate to suggest your web site to any person who will need guidance on this subject.

 104. Danieltep · 16 januára

  generic ivermectin generic ivermectin

 105. MichaelJog · 16 januára

  doxycycline for sale doxycycline

 106. Frankdiush · 16 januára
 107. Vmaooi · 16 januára

  sildenafil uk – desyrel price buy sildenafil 100mg for sale

 108. Darrellnog · 16 januára
 109. cheap kyrie 6 · 16 januára

  I wish to convey my passion for your generosity in support of persons that should have assistance with your situation. Your real dedication to passing the message along became certainly useful and have helped associates much like me to realize their aims. Your helpful report indicates a whole lot a person like me and especially to my office colleagues. Regards; from all of us.

 110. Stevenbag · 16 januára

  https://doxycyclineonline.store/# doxycycline without prescription

 111. DanielLoulp · 16 januára

  stromectol stromectol

 112. Frankdiush · 16 januára

  best ed medication ed medications online

 113. MichaelJog · 16 januára

  ed pills online pharmacy ed meds pills drugs

 114. Gcskyi · 16 januára

  best ed pills non prescription – sildenafil comprimГ© sildenafil 50mg generika

 115. off white x jordan 1 · 16 januára

  I not to mention my buddies were reading the nice secrets and techniques found on the website then suddenly I had a horrible suspicion I never expressed respect to the web blog owner for them. My men became as a result excited to see them and have in effect sincerely been making the most of these things. Appreciate your turning out to be very kind as well as for pick out certain nice areas most people are really desirous to know about. Our sincere apologies for not expressing gratitude to you sooner.

 116. Stevenbag · 16 januára

  https://drugsonline.store/# online canadian pharmacy

 117. Danieltep · 16 januára
 118. Frankdiush · 16 januára

  best male ed pills best drug for ed

 119. Davidlatry · 16 januára

  https://edpills.best/# pills for erection

 120. supreme · 16 januára

  I wanted to compose you a little note in order to say thank you once again for all the striking thoughts you have discussed at this time. It has been extremely open-handed of you giving openly all that a lot of people could have offered for sale as an e book to end up making some money on their own, most notably now that you could possibly have tried it if you ever decided. Those suggestions as well acted as a easy way to be certain that other individuals have a similar zeal the same as my very own to understand more related to this matter. I think there are numerous more pleasant moments up front for individuals who go through your site.

 121. Xnjsxv · 16 januára

  buy deltasone 10mg for sale – buy prednisolone 40mg online cheap order prednisolone 5mg for sale

 122. Brandontom · 16 januára

  order stromectol over the counter order stromectol over the counter

 123. JamesBug · 16 januára

  https://stromectoltrust.com/# stromectol 12 mg tablets

 124. AllanFus · 16 januára

  https://stromectoltrust.com/# stromectol 3 mg tablets price

 125. Brandontom · 16 januára

  stromectol 12 mg tablets stromectol cream

 126. Phillipshabs · 16 januára

  stromectol 12 mg tablets stromectol 12 mg tablets

 127. kd13 · 16 januára

  I needed to put you this little word to finally give thanks yet again on your nice information you’ve provided at this time. This has been so incredibly generous of people like you to give unhampered all that numerous people might have advertised for an ebook to earn some bucks for themselves, certainly since you could possibly have done it in the event you decided. These solutions also acted as the good way to recognize that many people have the same fervor much like my personal own to find out very much more with respect to this matter. I believe there are a lot more pleasant instances up front for many who scan your site.

 128. Xmhfpm · 16 januára

  order gabapentin sale – gabapentin us stromectol tablet 3 mg

 129. hermes online · 16 januára

  I actually wanted to write down a brief message in order to appreciate you for all of the superb instructions you are giving at this website. My considerable internet look up has at the end of the day been paid with high-quality information to write about with my friends and family. I would believe that we visitors actually are undoubtedly blessed to be in a very good network with many wonderful people with interesting tips and hints. I feel very much fortunate to have come across the web pages and look forward to tons of more cool times reading here. Thanks a lot again for all the details.

 130. ArthurRoatt · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# pills for erection

 131. Steveemodo · 16 januára

  erectile dysfunction medication best medication for ed

 132. Kbvzoa · 16 januára

  purchase plaquenil online cheap – order cenforce for sale buy cenforce 100mg pills

 133. Jefferypopsy · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# how to get prescription drugs without doctor

 134. Larryfax · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# sildenafil without a doctor’s prescription

 135. golden goose shoes · 16 januára

  I want to voice my love for your kind-heartedness supporting individuals that should have help on this one situation. Your personal dedication to getting the message along had been remarkably invaluable and has empowered men and women like me to get to their aims. The useful help and advice entails this much a person like me and somewhat more to my peers. With thanks; from each one of us.

 136. KevinRiz · 16 januára
 137. ArthurRoatt · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# ed pills online pharmacy

 138. Gxxuuu · 16 januára

  baricitinib cost – lisinopril buy online order lisinopril 5mg sale

 139. Jefferypopsy · 16 januára
 140. Richardalurb · 16 januára

  erectile dysfunction treatments ed meds pills drugs

 141. Steveemodo · 16 januára

  injectable ed drugs ed pills that work

 142. Larryfax · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# pet meds without vet prescription

 143. JamesNek · 16 januára

  buy erection pills best natural ed treatment

 144. yeezy · 16 januára

  I really wanted to type a brief message to be able to thank you for the wonderful tricks you are posting on this site. My incredibly long internet look up has at the end of the day been recognized with reasonable content to exchange with my close friends. I would point out that we readers are undoubtedly lucky to dwell in a perfect network with many brilliant individuals with interesting advice. I feel very blessed to have discovered your entire webpages and look forward to really more thrilling times reading here. Thanks a lot again for a lot of things.

 145. Jymlvl · 16 januára

  buy omeprazole 20mg sale levitra 20mg over the counter medrol 8mg online

 146. Teoerott · 16 januára
 147. ArthurRoatt · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# canadian drug pharmacy

 148. Foeqzi · 16 januára

  helpwithassignment buy clarinex 5mg pills buy clarinex 5mg online

 149. Larryfax · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# ed prescription drugs

 150. Steveemodo · 16 januára

  best ed pills non prescription best online canadian pharmacy

 151. baclofen 10 mg price · 16 januára

  baricitinib and its jak inhibitor olumiant 4 mg baricitinib vs tofacitinib time to onset of effect baricitinib science daily

 152. Douglasveish · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# over the counter ed drugs

 153. cheap kyrie 7 · 16 januára

  I needed to draft you one bit of remark to be able to give thanks the moment again for your personal precious ideas you’ve shared on this site. This is simply remarkably generous of you to provide publicly what exactly a few people would’ve supplied for an ebook to generate some profit for their own end, specifically since you could possibly have done it if you ever decided. These advice likewise acted to be the fantastic way to be aware that other people online have the same interest the same as my very own to grasp very much more with regards to this problem. I know there are lots of more fun times ahead for those who find out your site.

 154. Türk Takipçi Satın Al · 16 januára

  I’m gone to say to my little brother, that he should also pay a visit
  this web site on regular basis to obtain updated from hottest information.

 155. Naupje · 16 januára

  dapoxetine 30mg tablet purchase dapoxetine generic generic zyloprim 300mg

 156. Jefferypopsy · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# how to cure ed naturally

 157. Steveemodo · 16 januára

  ed cure erectial disfunction

 158. ArthurRoatt · 16 januára

  https://pharmacyizi.com/# medication online

 159. 40mg baclofen · 16 januára

  seroquel dosage elderly cheap quetiapine uk paypal does seroquel help with opiate withdrawals what is quetiapine 25mg used for

 160. Ttvlfn · 16 januára

  real viagra pharmacy prescription order rosuvastatin 10mg pills purchase tadalafil online

 161. russell westbrook shoes · 16 januára

  I wish to express thanks to you for bailing me out of this type of predicament. As a result of checking throughout the online world and finding techniques which are not pleasant, I assumed my life was gone. Existing minus the answers to the issues you have solved by way of your good short article is a crucial case, and the ones that would have in a wrong way damaged my career if I had not noticed your blog post. The capability and kindness in taking care of all the details was precious. I am not sure what I would have done if I hadn’t come across such a solution like this. I’m able to at this moment relish my future. Thank you so much for your high quality and sensible help. I will not think twice to suggest your web site to any individual who needs to have assistance on this issue.

 162. PillZib · 16 januára

  pain meds without written prescription canadian online drugs

 163. GeorgeAnymn · 16 januára
 164. Richardvek · 16 januára
 165. Geraldfuess · 16 januára

  erectile dysfunction medicines erectile dysfunction medications

 166. PillZib · 16 januára

  24 hr pharmacy near me prescription drugs from canada

 167. off white shoes · 16 januára

  My spouse and i were very contented that Raymond managed to do his analysis out of the precious recommendations he discovered in your web page. It’s not at all simplistic just to continually be handing out solutions which people today could have been trying to sell. And we fully grasp we have got you to thank for this. All the explanations you made, the simple site menu, the relationships you will make it possible to instill – it is many powerful, and it is assisting our son and us consider that that subject matter is satisfying, and that is particularly serious. Thanks for all the pieces!

 168. MatthewJaf · 16 januára

  https://canadiandrugs.best/# buy prescription drugs without doctor

 169. Xkdnxa · 16 januára

  purchase ezetimibe online cheap the blue pill ed motilium 10mg canada

 170. Keithketry · 16 januára

  ed pills gnc male erection pills

 171. GeorgeAnymn · 16 januára

  https://onlinepharmacy.men/# canada pharmacy reviews

 172. cheap kyrie 7 · 16 januára

  Thank you so much for providing individuals with remarkably spectacular chance to check tips from this web site. It is often so sweet plus jam-packed with a good time for me and my office friends to search your website more than 3 times a week to study the newest guidance you will have. Of course, I’m certainly fulfilled concerning the great concepts you give. Certain 3 facts in this posting are undeniably the most efficient we’ve ever had.

 173. Mzytpz · 16 januára

  cyclobenzaprine 15mg canada plavix 150mg uk order generic plavix

 174. PillZib · 16 januára
 175. ThomasSkymn · 16 januára
 176. Geraldfuess · 16 januára

  mail pharmacy online pharmacy no prescription

 177. GeorgeAnymn · 16 januára

  https://allpharm.store/# prescription price comparison

 178. paul george shoes · 16 januára

  A lot of thanks for every one of your effort on this website. My mother takes pleasure in carrying out investigations and it’s obvious why. We learn all about the lively method you create invaluable tips and hints on this web site and as well as encourage participation from people on the matter so our own child is always studying so much. Take pleasure in the remaining portion of the year. You’re conducting a brilliant job.

 179. generic amoxil 250mg · 16 januára

  nolvadex vision price of nolvadex why do people get drowsy from nolvadex when to start nolvadex

 180. Ibzvdw · 16 januára

  order methotrexate 10mg generic coumadin brand order metoclopramide 20mg generic

 181. PillZib · 16 januára

  Verapamil Seroquel

 182. amoxil 500 mg · 16 januára

  viagra meme cialis patent expiration date usa what does viagra do for men when should i take cialis 20mg

 183. Keithketry · 16 januára

  compare ed drugs ed dysfunction treatment

 184. Geraldfuess · 16 januára

  buy prescription drugs online meds online without doctor prescription

 185. ThomasSkymn · 16 januára

  https://allpharm.store/# best erectile dysfunction pills

 186. GeorgeAnymn · 16 januára

  https://canadiandrugs.best/# buy prescription drugs

 187. cheap giannis shoes · 16 januára

  I precisely needed to thank you so much again. I am not sure the things that I would have carried out without these ways shared by you regarding this area. This was a real frightening condition in my opinion, however , looking at this professional avenue you processed the issue forced me to weep for happiness. I am just grateful for this work and thus have high hopes you are aware of a powerful job you are always providing instructing other individuals through your web page. I know that you have never got to know all of us.

 188. kamagra2022it.onlc.fr · 16 januára

  kamagra2022it.onlc.fr

 189. PillZib · 16 januára

  meds online without doctor prescription anti fungal pills without prescription

 190. MatthewJaf · 16 januára

  https://erectionpills.shop/# erection pills online

 191. Vyanvx · 16 januára

  viagra brand sildenafil 200 mg prednisone 10mg uk

 192. Geraldfuess · 16 januára
 193. ThomasSkymn · 16 januára

  https://canadiandrugs.best/# meds online without doctor prescription

 194. supreme clothing · 16 januára

  I enjoy you because of your whole effort on this website. My aunt takes pleasure in working on investigation and it’s really easy to see why. Most people learn all concerning the powerful manner you render priceless tips and hints by means of this web blog and in addition foster contribution from visitors on that situation then my simple princess is in fact becoming educated a lot. Enjoy the rest of the year. You are conducting a very good job.

 195. red viagra 200mg usa · 16 januára

  synthroid tinnitus buying synthroid in mexico how long does levothyroxine withdrawal last how long after eating to take levothyroxine

 196. Bnrjph · 16 januára

  order accutane online cheap cheap amoxil tablets aurogra 50mg tablet

 197. Careydew · 16 januára

  ivermectin for sale for humans buy stromectol pills

 198. cheap kyries · 16 januára

  I wanted to put you this tiny word just to give many thanks yet again on the fantastic knowledge you have documented in this article. This is pretty generous with you to offer publicly what many individuals might have offered for an electronic book in order to make some dough for their own end, particularly considering the fact that you might have tried it if you ever considered necessary. These advice also served as the great way to fully grasp the rest have a similar eagerness the same as my personal own to realize a whole lot more concerning this matter. I know there are many more pleasurable occasions up front for individuals who scan your blog post.

 199. nolvadex india · 16 januára

  valacyclovir kidney damage valtrex cost australia can you take advil with valacyclovir valacyclovir is for what

 200. JeffreyIrrak · 16 januára

  https://stromectolbestprice.com/# buy generic stromectol

 201. Xsyzty · 16 januára

  sildenafil online lamotrigine 50mg over the counter generic cozaar 25mg

 202. Lelandwer · 16 januára

  ivermectin shampoo for head lice ivermectin for tapeworms

 203. supreme clothing · 16 januára

  I precisely desired to thank you so much once more. I am not sure what I might have gone through in the absence of the information shown by you regarding such a field. It was a traumatic setting in my circumstances, but discovering the specialised strategy you managed the issue took me to jump with gladness. I will be happy for your service and then expect you find out what an amazing job you have been getting into instructing the mediocre ones all through your web page. Most likely you have never met any of us.

 204. Careydew · 16 januára

  does tractor supply sell ivermectin is ivermectin safe for humans

 205. RobertEmpog · 16 januára

  stromectol ivermectin tablets price of stromectol

 206. Qyivmo · 16 januára

  esomeprazole price order nexium 20mg cialis mail order us

 207. JeffreyIrrak · 16 januára

  https://stromectolbestprice.com/# ivermectin dosage cats oral

 208. Georgequess · 16 januára

  https://stromectolbestprice.com/# ivermectin for scabies dosage

 209. JamesGar · 16 januára

  sexual dysfunction in men buy prescription drugs without doctor

 210. bape · 16 januára

  Thank you so much for giving everyone an extraordinarily special opportunity to check tips from this web site. It’s usually so nice plus stuffed with a great time for me personally and my office co-workers to visit your web site really thrice weekly to find out the new issues you have. And of course, I’m certainly amazed concerning the magnificent principles you serve. Some 2 ideas in this post are unquestionably the most suitable I’ve ever had.

 211. RhypeKef · 16 januára

  australian casino online casino room online casino real casino games online

 212. JamesAwats · 16 januára

  how to help ed prescription drugs

 213. Ywrqvq · 16 januára

  cialis 5mg uk levofloxacin sale purchase dutasteride without prescription

 214. GerardCeask · 16 januára

  https://drugsbestprice.com/# viagra without a prescription

 215. chloroquine cost uk · 16 januára

  cialis jelly cialis dosage for bph how to get viagra online why do men take viagra

 216. JamesGar · 16 januára

  fast ed meds online the canadian drugstore

 217. moncler · 16 januára

  I truly wanted to write a comment in order to thank you for all of the superb ideas you are giving on this website. My particularly long internet investigation has now been paid with excellent content to exchange with my friends and classmates. I ‚d tell you that we visitors are very much lucky to live in a perfect network with many wonderful individuals with insightful solutions. I feel quite lucky to have come across your weblog and look forward to plenty of more thrilling minutes reading here. Thanks a lot once more for all the details.

 218. plaquenil 200mg · 16 januára

  amoxicillin vs augmentin amoxicillin medicine dog amoxicillin why eat amoxil with food

 219. Verjqy · 16 januára

  zantac 150mg cheap purchase mobic pills order generic flomax

 220. Darnellunary · 16 januára
 221. Davidloary · 16 januára
 222. Vyngqa · 16 januára

  ondansetron 4mg sale purchase propecia online cheap

 223. Darnellunary · 16 januára

  comfortis for dogs without vet prescription buy prescription drugs without doctor

 224. ThomasSycle · 16 januára

  https://medrxfast.com/# best online canadian pharmacy

 225. plaquenil price us · 16 januára

  synthroid and calcium synthroid 88 mcg coupon long term side effects of synthroid medication what vitamins interfere with synthroid

 226. MichaelDug · 16 januára

  pain medications without a prescription prescription drugs online without

 227. cheap jordans · 16 januára

  I have to express my admiration for your kind-heartedness for people who really need guidance on that concern. Your personal commitment to getting the solution all through appears to be pretty good and has truly encouraged ladies just like me to arrive at their objectives. Your own warm and helpful information can mean so much to me and even more to my office colleagues. Thank you; from all of us.

 228. Davidloary · 16 januára

  best ed pills non prescription buy anti biotics without prescription

 229. molnupiravir generic · 16 januára

  coupon for synthroid levothyroxine 150 mg side effects of stopping levothyroxine how much does synthroid cost without insurance

 230. Darnellunary · 16 januára

  tadalafil without a doctor’s prescription pain medications without a prescription

 231. superslot เครดิต ฟรี 50 ยืนยัน เบอร์ รับ เครดิต เลย เกมสล็อตออนไลน์ ที่สามารถเล่นได้ในมือถือและคอมพิวเตอร์ pg slot สามารถเข้าเล่นได้ทุกที่ ทุกเวลาตลอด 24 ชั่วโมง ฝาก ถอนด้วยระบบออโต้

 232. DustinPhase · 16 januára

  https://medrxfast.com/# ed meds online without doctor prescription

 233. bape outlet · 16 januára

  I’m just writing to make you be aware of of the nice discovery my cousin’s girl undergone using your webblog. She learned several issues, not to mention what it’s like to possess a marvelous teaching mood to let men and women smoothly know precisely chosen complex subject matter. You really did more than our desires. Many thanks for displaying the interesting, dependable, explanatory and as well as fun guidance on that topic to Ethel.

 234. Iqijqh · 16 januára

  diflucan online buy buy fluconazole 100mg for sale buy sildenafil 50mg pills

 235. Ideoxy · 16 januára

  sports betting conference topsportbetsonline best app for sports betting tips

 236. Davidloary · 16 januára

  buy canadian drugs buy cheap prescription drugs online

 237. Darnellunary · 16 januára
 238. DustinPhase · 16 januára

  https://medrxfast.com/# buy prescription drugs online legally

 239. cost tamoxifen · 16 januára

  amoxil side effects buy amoxicillin 500 taking amoxicillin amoxicillin pediatric dose

 240. golden goose outlet · 16 januára

  My spouse and i got quite joyful when Michael managed to finish up his inquiry through your ideas he got through the web pages. It’s not at all simplistic to just find yourself giving freely information and facts which usually some people may have been selling. And we also recognize we have the website owner to give thanks to for that. Most of the explanations you have made, the simple site menu, the friendships your site help to instill – it’s got many unbelievable, and it’s letting our son and us understand the subject matter is interesting, which is really vital. Thanks for the whole thing!

 241. Ivkhoj · 16 januára

  real cialis fast shipping cheap cialis 10mg buy viagra 50mg generic

 242. ThomasSycle · 16 januára

  https://medrxfast.com/# dog antibiotics without vet prescription

 243. amoxil 500mg online · 16 januára

  cialis 2.5 cialis 5mg price comparison best online pharmacy for viagra where to buy viagra without prescription

 244. DustinPhase · 16 januára

  https://medrxfast.com/# meds online without doctor prescription

 245. yeezy boost 500 · 16 januára

  I want to express my appreciation to this writer for bailing me out of such a problem. Just after looking out throughout the search engines and coming across things that were not productive, I believed my life was over. Being alive devoid of the strategies to the difficulties you have fixed through your good write-up is a crucial case, as well as the ones which may have in a negative way damaged my career if I hadn’t discovered your blog. Your personal ability and kindness in taking care of all things was priceless. I am not sure what I would’ve done if I hadn’t encountered such a stuff like this. I can also at this point look forward to my future. Thanks a lot so much for the expert and result oriented help. I will not be reluctant to recommend your web page to anybody who ought to have guide about this matter.

 246. Ebcxdd · 16 januára

  azithromycin pill stromectol 6mg ca metformin 1000mg cost

 247. Darnellunary · 16 januára

  cvs prescription prices without insurance canadian drugs

 248. DustinPhase · 16 januára

  https://medrxfast.com/# canadian drugs online

 249. moncler outlet · 16 januára

  My wife and i have been contented Peter managed to complete his research while using the precious recommendations he got in your weblog. It’s not at all simplistic to just always be giving away tactics that many the others have been trying to sell. We really recognize we have got the blog owner to thank because of that. Most of the illustrations you made, the straightforward web site menu, the relationships you give support to promote – it’s got mostly spectacular, and it’s really assisting our son and the family reason why the subject matter is excellent, and that’s especially vital. Many thanks for everything!

 250. Davidloary · 16 januára

  canadian drug prescription drugs

 251. Ocualb · 16 januára

  order metronidazole 400mg without prescription cost cephalexin 250mg order metformin 500mg online

 252. Darnellunary · 16 januára

  non prescription ed pills best online canadian pharmacy

 253. https://game-max.info/ · 16 januára

  Thanks very interesting blog!

 254. Uncoke · 16 januára

  gal sport betting ug legal sports betting california sports betting games online

 255. ThomasSycle · 16 januára

  https://medrxfast.com/# prescription drugs

 256. poliklinika.by · 16 januára

  Asking questions are in fact fastidious thing if you are not understanding anything totally, except this paragraph offers pleasant
  understanding even.

 257. Article Maker · 16 januára

  Incredible points. Great arguments. Keep up the great spirit.